Öğrenci Görüşleri

Ana sayfa > Öğrenci Görüşleri
Seda Şer
Sosyal yaşamımda,bulunduğum çevre içinde ve ilgilendiğim işle de bağlantılı olarak, İngilizce'nin eksikliği birçok yerde defalarca karşılaştığım bir sorun oldu. Sanat ve tasarım ile ilgileniyorum,bu alan başlı başına yabancı literatür olduğundan,terimler,bloglar vs gibi;yazılı ve görsel basında birçok şeyi anlamakta zorluk çekiyordum.Bu eksiklik sebebi ile daha önce bir ingilizce kursundan eğitim almıştım. Ama kesinlikle zaman kaybıydı diyebilirim. Türkiye'de yer alan dil kurslarına bu nedenle sıcak bakmamaya başladım. Daha önce yurt dışında bulunmuştum, tekrar gitmenin ve bir süre orada kalmanın daha verimli olucağını düşündüğüm bir süreçte British Side ile tanıştım. Birbiri ile bağımsız birkaç arkadaşımdan da British Side ile ilgili olumlu yorumlar alınca,bilgi almaya karar verdim.Aktarılan detaylı ve net eğitimden etkilenerek o gün kayıt oldum. Çok az bir ingilizce bilgisiyle başlamama rağmen derse girdiğim ilk günden beri yabancı eğitmenimiz eşliğinde geçen derslerde doğrusuyla yanlışıyla kendimi ifade edebiliyor, düşünmeden cevaplar verebiliyor, sınıf içindeki arkadaşlarla öğrendiklerimizi pratik yapabiliyorum. Dersler oldukça öğrenci odaklı geçiyor,ve bu durum kurslara karşı önyargımı kırdı ve artı bir güven oluşmasını sağladı. Çok rahat çok keyifli bir şekilde bulmaca çözer gibi ingilizce öğrendiğimi hissediyorum. Merak ve heyecanla girdiğim derslerden çok keyif alıyorum. Evime yakın bir lokasyonda olan Şaşkınbakkal British Side'in kadrosu ve idaresi fazlasıyla sıcak ve yardımcı. İngilizce öğrenmek kesinlikle zor değilmiş.İşi bilen kaliteli bir kurumda bu eğitimi almak herşeyi daha da kolaylaştırıyor. İngilizce'yi çözdükçe kendime güvenim daha da arttı,British Side’ın tasarımlarımı ingilizce olarak paylaşmamda ve ifade etmemdeki desteği de çok büyük. Bu bağlamda British Side'i çok benimsedim ve üst kurlara devam edip kendimi daha da ileri seviyeye götürmeyi planlıyorum. British Side’a teşekkür ediyorum.
Burhan Yasin Kıyakoğlu
Yurt dışında master yapmak için ingilizcemi geliştirmem ve IELTS sınavından 6.5 almam gerekiyordu. Araştırmalarım sonucunda British Side'a başvurdum. Devam ettiğim kurslar sayesinde ingilizcemi geliştirdim ve IELTS sınavından kolaylıkla hedeflediğim notu aldım. Bu süreçte British Side'daki hocalarımın öğretici yanlarının yanı sıra sempatik ve yardımsever oluşları derslerin inanılmaz derecede keyifli geçmesini sağladı. Hedefime ulaşmamda bana destek veren British Side ailesine teşekkür ederim.
Yonca Yiğit
Aslında süper lise mezunu olarak ingilizce alt yapım yeterli idi, fakat iş hayatında hiç kullanamadım. Şu an DenizBank İnsan Kaynaklarında İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Uzmanı olarak görev yapmaktayım. DenizBank Rus bir banka olan Syberbank tarafından satın alındı ve artık aramızda rus expatlar çalışıyor olacak. Biz çalışanların da bu süreçte onlarla ingilizce konuşuyor olmamız beklenmektedir. Bu nedenledir ki British Side’daa kariyer hedeflerime yaklaşmak ve kendimi geliştirmek istedim. Beni British Side’da eğitime başlamaya iten en önemli sebep tamamı yabancı, alanlarında uzman ve sertifikalı eğitmenlerle çalışılıyor olmasıydı. Eğitmenimiz ders süresince sınıftaki hiçbir öğrencinin Türkçe konuşmasını onaylamıyor ve hepimizi öğrenmek istediğimiz hedef dili kullanmamıza teşvik ediyor. Bu sayede kendisine her söylemimizi İngilizce ifade ediyoruz. Ayrıca öğrendiklerimi arkadaşlarımla ingilizce yazışarak kullanmaya çalışıyorum. Hocamızdan ve British Side kadrosundan çok memnun oldugumu paylaşmak isterim. Bu nedenle daha çok başında oldugum kursumun devamını da British Side ile geçirmek istiyorum. Hedefim bu şekilde, Intermediate kuruna gelince daha çok speaking kurlarına da ağırlık vereceğim. Herşey için hem British side çalışanlarına hem de eğitmenimize çok teşekkür ederim.
Ece Akay
Ben 2 senedir Britshside da eğitim görüyorum. Kucukken de 1 sene eğitim görmüştüm. Gerek tanıştığım insanlarla gerek de gördüğüm İngilizce eğitiminden çok memnunum. Britshside bana benimle aynı seviyelerde insanlarla ve ana dili İngilizce olan sevecen öğretmenlerle pratik yapmamı sağladı. Şu anda ingilizceyi daha akıcı konuşabiliyorum. Özel derste de grup derslerinde de bütün öğretmenler öğrencilerin eksiklerini kapatmak icin çalışıyorlar. Ayni zamanda katı bir ders ortami yerine daha rahat aktif sözel dersler yapiliyor. Tanistiginiz yeni arkadaslar da haliyle sizin egitiminizi daha zevkli ve eglenceli ayni zamanda yararli hala getiriyor. Bunun dışında kurs departmanına çok ilgili. Britshside da oldugum icin cok mutluyum.
Ahmet Başalan - Feriha Başalan
Uzun süre boyunca British Side’a devam etmiş olan 15 ve 19 yaşında iki çocuk velisi olarak British Side ekibine, başarılı programlarınızın gerçekleştirilmesini sağlayan eğitim kadrosu ve personelinize teşekkürlerimizi sunarız. Oturmuş eğitim kadronuz ve hedef odaklı eğitim programınız sayesinde çocuklarımızın İngilizce seviyelerinin her zaman arzu ettiğimiz seviyeye ulaştığını ve eğitiminiz neticesinde çocuklarımızın gerek IELTS belgesi, gerekse Cambridge Dil Sertifikası gibi belgeleri rahatlıkla alabildiğini ve hatta üniversite eğitimine başlayan oğlumuzun hazırlık sınıfı okumasına gerek kalmadan üniversite eğitimine devam edebildiğini memnuniyetle ve teşekkürle belirtmek isteriz. Bu vesile ile başarılı çalışmalarınızın devamını temenni eder, çocuklarımızın eğitim hayatında verdiğiniz emekler için tekrar teşekkür ederiz.
Gülsun Yavuz
Bugüne dek birçok kursa gittim ve yeterince deneyim elde ettiğimi düşünüyorum bu satırları yazarken. Daha önceleri ingilizce kursuna gitmek benim için bir yük, sıkıcı bir aktivite ve zorunluluk anlamına geliyordu. Her ders öncesinde gitmem şart ama gitmek istemiyorum diye söylenmeye başlardım. British Side Beşiktaş Şubesi ile tanışana kadar!!! Kursa başladığım ilk günden itibaren her haftasonu büyük bir zevkle gittiğim bir yer haline geldi. Gidemediğim zamanlarda vicdan azabı çekecek kadar. Kursun ortamı çok güzel aslında buraya kurs değil tam anlamıyla okul demek gerekiyor. Hocalarımızın herbiri ayrı bir değer. Benim kurstaki 3. Kurum İntermediate 2 ve her bir kurda ayrı ve birbirinden değerli hocalarımız ile ayrı deneyimler edindim. Her bir hocanın kendi kattığı ayrılacalıklar, öğrenme tekniklerini bizlerle paylaşmaları ve derslerin bir oyun havasında öğrenmeye yönelik olması beni çok etkiledi. 3 kurda kendimdeki değişikliğe inanamadım. Artık derdimi anlatabiliyorum, ingilizce yazışmalarımı kimseden destek almadan yapabiliyorum ve söylemek istediğimi anlatabiliyorum. Kursta edindiğim arkadaşlarım ile wats up gruplarımızdan ingilizce yazışmalar yapıyoruz ve bu sayede sosyal çevreminde daha da büyümesine sebep oldu. Yeni dostluklar kurmak istiyorsanız, kaliteli ve her biri çok deneyimli hocalardan ingilizce öğrenmeyi gerçekten istiyorsanız bence BRITISH SIDE.
Deniz Akbaşoğlu
Beşiktaş’ta ki British Side’dan üç aya yakın iki ayrı öğretmenden İELTS UKVI için özel ders aldım. Öğretmenlerimin yabancı olması sanırım derslerimin en güzel olanağıydı çünkü İngilizce öğrenmek isteyen bir insanın en büyük eksikliği İngilizce konuşabileceği ve İngilizce alıştırma yapabileceği birilerine ihtiyaç duymasıdır. British Side ile ilgili aklında soru işareti kalanların kendilerine en yakın British Side ofisine gidip yardımsever çalışanlarına danışmalarını tavsiye ederim. Londra’dan sevgilerimle…
Zeynep Kotevoğlu
British Side İngilizce Kursuna bir senedir aralıksız olarak devam ediyorum. Kursun gramer sınıfından memnun kaldığım için konuşma sınıfına da yazıldım. Özellikle belirtmek isterim ki; kursun eğitmen kadrosunun anadili İngilizce olan kişilerden oluşması, İngilizcemin ilerlemesinde ve gelişmesinde çok yararlı oldu. İş hayatımda İngilizceyi aktif olarak kullanıyorum. Kursa ilk başladığım dönem ile şu anki dönem arasında yaptığım yazışma ve konuşmalarda ilerleme olduğunu rahatlıkla görebiliyorum. Eğitmenler konularında uzman ve yetkin kişiler. Derslerde kullanılan kitaplar ve materyaller oldukça faydalı. Derslerde öğrencilerin kitaplarda geçen konular hakkında birbirleri ile İngilizce konuşmaları eğitmenler tarafından teşvik ediliyor. Bu durum daha önceki İngilizce kurslarında yaşamadığım bir tecrübe. Kursun personeli gayet ilgili ve güleryüzlü. Her türlü soru ve ihtiyacınızda sizlere memnuniyetle yardımcı oluyorlar. British Side ile yolumun kesiştiği için çok mutluyum.
Cemre Özkan
I completed my CELTA in British Side, Istanbul. Being inexperienced in teaching, I had many hesitations at the beginning. However, thanks to my positively guiding tutors, I forgot all my anxieties in the class and enjoyed discovering the logic of teaching. I believe this intensive training will lighten my future teaching experiences as well. Overall, CELTA was just a great starting to understand what is to be a teacher.
Brandon L.
I highly recommend the CELTA program at British Side. The teaching staff was very knowledgeable and encouraging. The course was an engaging lab-type cycle of lecture, teaching, observation/feedback, and written work. Fellow student-teachers provided essential criticism and camaraderie. The facilities, on-premise restaurant-cafe, and central location are additional benefits to the program. A memorable and worthwhile experience, I am glad I completed the CELTA course at British Side.