OET (Occupational English Test)

Test İçeriği > Yazma (Writing)
Ana sayfa > Sınavlar > OET (Occupational English Test) > Test İçeriği > Yazma (Writing)
Yazma (Writing)

Yazma alt testi 45 dakika sürer ve meslek bölümüne özgüdür. Mesleğin taleplerine dayanan her bölüm için belirlenmiş bir görev vardır - bir hemşire hemşirelik görevini yerine getirir, bir diş hekimi diş hekimliği görevini yerine getirir.

Yazı Sınavı Yapısı
Görev, bir mektup, genellikle de bir referans mektubu yazmaktır. Bazen farklı türde bir mektup gerekir: ör. bir nakil veya akıntı mektubu veya bir hasta, bakıcı veya gruba tavsiye veya bilgi veren bir mektup.

Görev talimatlarıyla birlikte, cevabınızda kullanılacak bilgileri içeren materyal (vaka notları ve / veya ilgili diğer belgeler) alacaksınız.

Yazma yeteneği OET de nasıl değerlendirilir?

Yazma testindeki performansınız, en az iki eğitimli değerlendiricinin birbirinden bağımsız olarak yaptığı bir şekilde notlandırılır. Değerlendirici, diğerinin size hangi puanları verdiğini ve ya diğer testlerden herhangi birinde hangi puanları aldığınızı bilmez.

Performansınız beş kritere göre puanlanır ve her kriter için ayrı puan alır:

 • Genel Görevin Yerine Getirilmesi
 • Dilin uygunluğu
 • Uyaranı Kavrama
 • Dil Özellikleri (dilbilgisi ve uyum)
 • Sunum Özellikleri (yazım, noktalama, düzen)

Yazma becerisinin nasıl ele alınacağına dair ipuçları:

Yazma görevine hazırlık yaklaşımınız, test sırasında ve işyerinizdeki başarı performansınızı belirleyecektir.

 • Öğrenme Kaynakları
 • ABC sağlık bülteni
 • New England Tıp Dergisi
 • Bilimin İlerlemesi İçin Amerikan Derneği Bilim Dergisi
 • İngiliz Tıp Dergisi
 • Amerikan Tabipler Birliği Dergisi
 • Avustralya Tıp Dergisi
 • Ücretsiz Tıp Dergileri
 • OMICS Uluslararası
 • SSS Yazma

YAZMA S.S.S

Vaka notlarını okumak ve cevabımı planlamak önemli mi?

Yazma görevinde elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için, görevi ve vaka notlarını anlamak ve cevabınızı planlamak önemlidir. Yazma testinin başlangıcındaki beş dakikalık okuma süresi bunu yapmanız için bir fırsattır.

Yazma alt görevleri, kalan 40 dakikanın, istenen uzunlukta bir cevap yazmanız ve yazdıklarınızı kontrol etmeniz için yeterli zaman sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece okuma süresi boyunca değil, yazı için ayrılan 40 dakika boyunca herhangi bir noktada göreve ve vaka notlarına bakabilirsiniz.

Neden yazma testi bu düzende ?

İşler şu anda ağırlıklı olarak bir bilgisayarda yapılsa da, çoğu tıp uzmanı hala düzenli uygulamalarının bir parçası olarak mektuplar hazırlamak zorundadır. Sınav için doğrudan işyeri içeriklerinden alınan yazma görevi, ilgili bilgileri seçmenizi ve organize etmenizi ve bu bilgileri amaçlanan okuyucu için uygun olan açık ve doğru bir biçimde sunmanızı gerektirir. Böyle bir mektubu sadece sınırlı bir süre içinde hazırlamak, profesyoneller için gerçek bir çalışmadır.

Yazma sınavında yazım hataları yüzündn puan kaybeder miyim?
Heceleme ve noktalama ile birlikte yazım, Sunum Özellikleri'nin içerdiği özelliklerden biridir. Sunum Özellikleri, Yazma testi için beş değerlendirme kriterinden biridir. Yaptığınız her hangi bir yazım hatası Sunum Özellikleri için puanınızda dikkate alınacaktır.


Yazma testinde çok fazla / çok az kelime yazarsam ne olur?

Görevin kelime aralığının üstünde veya altında yazması için otomatik bir ceza yoktur (180 - 200 kelime). Ancak, her görev bu kelime aralığında gerçekleştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Önemli ölçüde daha fazla yazdıysanız, ilgisiz materyal eklemiş olabilirsiniz veya mektubunuz iyi organize edilmemiş olabilir. Önemli ölçüde daha az yazdıysanız, görevi ve / ve ya vaka notlarını yanlış anlamış olabilir veya önemli bilgileri kaçırmış olabilirsiniz. Her iki durumda da, Yazma için beş değerlendirme kriteri için puanlarınız bu alanlardaki herhangi bir zayıf noktayı yansıtacaktır.

Mektubun hedeflenen okuyucusuna nasıl hitap etmeliyim?

Görev talimatlarında belirtilen başlık ve adres ayrıntılarını kullanmalısınız.

Hangi düzeni kullanmalıyım? Tarih ve adresi nereye yazmalıyım?
Farklı ilgili düzenlerin sağlık uzmanları tarafından kabul edilen çeşitli kullanım biçimleri vardır. Bu nedenle, OET Yazma testindeki yanıtınızda kullanmanız gereken tek bir özel düzen yoktur. Mektubunuzun belirli bir görev için açıkça belirtilmiş ve uygun olması önemlidir, ancak kullanmanız gereken belirlenmiş bir OET yazma düzeni yoktur.

Yazma sınavında kısaltmalar kullanabilir miyim?

Adayın mesleğinde genel olarak kabul edilen ve değerlendiricilere açık olan kısaltmalar Yazma testinde, örneğin vücut kitle indeksi için “BMI” veya “mg” gibi ölçüm birimleri olarak kullanılabilir. Dilin uygun kullanımı Yazma testi için beş değerlendirme kriterinden biridir.

Ayrıca amaçlanan okuyucunun kim olduğunu da düşünmelisiniz. Hedef okuyucunuz bir sağlık profesyoneli ise, yaygın olarak kullanılan bir dizi kısaltma kabul edilebilir olabilir. Bununla birlikte, geçmişinde sağlık konusu ile ilgili bir bilgi geçmişi olmayan kişiler için keliöelerim tam yazılması tercih edilebilir. OET Değerlendiricileri, her hangi bir kısaltma listesini dikkate almaz ve OET, her hangi bir kısaltma sözlüğü veya el kitabı önermez.

Yazma sınavında büyük harfleri kullanabilir miyim?
Evet, eğer uygun olan yerlerde kullanabilirsiniz. Örneğin,eğer kullanıyorsanız,kısaltmalar ve ya başlıklarda.

Yazım testinde seviye tanımlayıcılarında hangi puanlara erişmeliyim?

Her kriter için tanımlayıcılarda en yüksek seviyeye ulaşmayı hedeflemelisiniz. B derecesini güvence altına alan sınav katılımcıları her kriter için ağırlıklı olarak 6 üzerinden 5 puan almış olacaklardır.