CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH SINAVLARI

British Side, Cambridge English İngilizce sınavlarını uygulamaya yetkili sınav merkezdir. Hangi sınavın seviyenize en uygun olduğunu öğrenmek isterseniz  "Test your English" linkini tıklayın ve İngilizcenizi test ederek seviyenize en uygun olan sınav bilgisine ulaşın.  

KET - Key English Test   

KET, Cambridge Universitesinin temel seviyedeki Avrupa dil çerçevesine gore A2 seviyesindeki öğrencileri için hazırlamış olduğu bir testtir.

Sınav okuma,yazma konuşma ve dinleme kısımlarından oluşup, çoğunlukla YLE sınavlarını tamamlayan öğrencilerin ingilizcede bir adım daha yükselmek amacıyla aldıkları bir sınavdır. Her yıl Türkiye'den binlerce çocuk bu testi almaktadır.Test merkezi olarak British Side KET sınavlarını Beşiktaş'taki merkezinde yapmaktadır.

Çocuğunuzun direkt sınavı almasını ya da bizimle çalışarak olabilecek en iyi sonucu almasını isterseniz detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PET - Preliminary English Test

Pet sınavı Cambridge Üniversitesinin orta düzeydeki,Avrupa Dil çerçevesine göre B1 seviyesindeki öğrencileri için hazırladığı bir sınavdır. PET sınavı İngilizceyi günlük hayatta kullanma yeteneğinizi yansıtır. Arastırma ve iş alanlarındaki binlerce işverenin göz önünde bulundurduğu bir sınavdır. Türkiye'de binlerce young learner bu sınavı KET sınavından sonraki adım olarak almaktadır. British Side sınav merkezi olarak bu sınavı Beşiktaş'taki merkezinde yapmaktadır. PET sınavına hazırlıkta size yardımcı olucak ve ekstra pratik yapmanızı sağlayacak uygulamalar için tıklayınız. 

KET /PET sınavlarına hazırlıkta size yardımcı olucak ve ekstra pratik yapmanızı sağlayacak Fun Land uygulaması için tıklayınız. 

FCE - First Certificate in English

First certificate in English (FCE) sınavı Avrupa Dil çerçevesinde B2 seviyesindeki öğrenciler için yapılan bir sınavdır, ve ingilizceyi iş hayatında kullanmak isteyen öğrenciler için idealdir. FCE Sınavı ve detayları için lütfen tıklayınız. 

Sınavlar ile ilgili ipuçları, tavsiyeler, bilgilendirmeler, online alıştırmalar ve aktiviteler için Cambridge English TV'yi izleyin.