CEPA

İŞE ALIM VE PERFORMANS DEĞERLENDİRME SINAVLARI

British Side, Cambridge English Language Assesment sınavlarının ve Pearson PTE sınavlarının Türkiye sınav merkezidir.

British Side  olarak gerek Cambridge gerek ise Pearson sınavlarımızı siz firmalarımızın ihtiyaçları çerçevesinde sunabildiğimiz gibi Kurumsal Kurslar Departmanımız ile tamamen işe alımda ve performans değerlendirmede kullanılmak üzere özel sınavlarımız ile de hizmetinizdeyiz. British Side olarak 2009 yılından beri  sektörden bir çok firma için işe alım ve performans sınavları  uygulamaktayız.

İşe alım sınavlarında öne çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda sunmakta olduğumuz çeşitli sınav hizmetlerimiz :

BULATS  (Business Language Testing Service)

Cambridge English Language Assesment tarafından hazırlanan Bulats sınavı, uluslar arası kriterlerde İş İngilizce’si odaklı bir değerlendirme talep eden kurumlarımıza sunduğumuz bir sınavdır.

BULATS, dünyanın bir çok ülkesinde de kurumlar  tarafından tanınmaktadır. Bulats, Reading&Listening (Okuma&Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) olmak üzere üç ayrı sınavdan oluşmaktadır. Katılımcılarınız bu sınavların tamamına katılabileceği gibi ihtiyaçlar çerçevesinde sadece Reading&Listening ya da Speaking bölümlerine de katılabilir.

BULATS sınavı uzun yıllardır güvenilir ve uluslar arası bir sınav olması nedeniyle şirketlerin, organizasyonların ve eğitim kurumlarının İngilizce değerlendirme sürecinde çok önemli roller üstlenmektedir.

BULATS, adaptive bir sınavdır. Katılımcılar doğru cevap verdikçe soru zorluğu artmaktadır.

 

CEPA (Communicative English Proficiency Assesment)

Uzun yıllardır sektördeki ihtiyaç ve beklentilerden yola çıkarak British Side olarak tüm sektörlerdeki firmalarımızın işe alım süreçlerinde kullanabilmeleri için özel bir sınav geliştirmiştir. Amerika, İngiltere ve Türkiye’deki test ekipleri ile çalışıp uzun bir hazırlık dönemi sonrasında tamamen sektörün ihtiyaçları çerçevesinde geliştirilen CEPA,  hem Genel İngilizce hem de İş İngilizcesi bilgisini iç içe geçmiş bir şekilde incelemekte, adayın son sınav teknikleri ve soru tarzları kullanılarak ölçümlenmesini sağlamaktadır. CEPA adayların İngilizce seviyelerini durumsal ve etkileşimsel gerçek soru tür ve yapıları kullanarak   farklı açılardan değerlendirmektedir. Katılımcıların neleri yapamadığı değil, mevcut İngilizce bilgileri ile neleri yapabileceği ölçümlenmektedir.

CEPA, iletişimin ölçümlenmesini hedefleyen bir sınavdır. Sınav soru ve değerlendirme dinamiklerinin tamamı CEFR (Common European Framework of Reference for Languages/ Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi) tanımlamaları ve kriterleri kapsamında hazırlanmış olup, tamamen uluslar arası kriterlere göre adaylarınızın dil yetkinliklerini ölçümlemektedir.

CEPA sınavı hazırlanırken kuşak farklılıkları, teknolojik yenilikler, öğrenme teknikleri gibi üst seviye kriterler kullanılmış ve sınav için özel güvenlik önlemleri alınarak adayların kendi evlerinden dahi güvenli bir şekilde sınava dahil olmalarına (Online T.C ve kimlik kontrol alanları,  ekran kamerası görüntü ve dış ses,  ekranının kontrolü) imkan tanımaktadır. Artık adaylarınızı İngilizce sınavı için bir yerden başka bir yere göndermenize hiç gerek yok.

CEPA sınavı: Okuma&Dinleme – Genel Dil Bilgisinin Okuma ve Dinleme soruları üzerinden ölçümlenmesi, Konuşma- Konuşma Yetkinliği ve Yazma- İngilizce hakimiyetinin yazılı olarak belirlenmesi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Tüm bölümler CEFR seviyeleri ve son ölçümlenme teknikleri  çerçevesinde hazırlanmıştır.


Detaylı bilgi ve demo talepleriniz için corporate@britishside.com’a mail atabilir ya da 0212 327 27 01’den Kurumsal Kurslar departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.