BRITISH SIDE'I TERCİH EDEN KURUMLAR

Kurumsal

2006 yılında British Council deneyim ve tecrübesine sahip yönetici ve eğitmenler tarafından kurulan British Side,  Kurumsal Eğitimler’de de en çok tercih edilen kurum olma özelliğine sahip. Kaliteli eğitim ve profesyonel danışmanlık hizmetleri ile British Side, Türkiye’nin sektöründe ileri gelen kurumlarına İngilizce eğitimleri konusunda destek sağlıyor.

Portföyünde her sektörden,  o sektörün öncülerini barındıran British Side, yetişkin eğitimleri konusunda deneyimli, yabancı (native speaker) eğitmen kadrosu ve iletişimsel eğitim tekniği ile, kısıtlı zamana sahip iş hayatındaki kişilerin doğru bir eğitim almasını ve  öğrendiklerini gerek günlük gerekse iş hayatında kullanabilmelerini sağlıyor.

Kurumsal Eğitimlerde Neden British Side’ı tercih etmelisiniz?

British Side, konusunda uzman ve deneyimli yabancı (native speaker) eğitimenler ile çalışır. British Side’ın eğitmen seçiminde titiz olması ve uzun süre Türkiye’de kalmayı planlayan, yerleşik eğitmenlerle çalışması British Side’ın kaliteli eğitim anlayışının temel unsurlarındandır. Buna ek olarak British Side, günümüz ihtiyaçlarını, iş hayatında İngilizce kullanım alanlarını, kişilerin ve kurumların İngilizce eğitiminden beklentilerini  karşılayabilmek için eğitim sistemini ihtiyaca yönelik program seçenekleri ile zenginleştirmiştir.

Eğitimlerimizde İletişimsel Eğitim Metodu’nu kullanmamız, eğitim sırasında katılımcıların dilin temel kurallarını öğrenirken aynı zamanda dili kullanabilmesine de imkan tanıyarak, iletişimi hedef almaktadır. Önemli olan doğru bir dinleyici olmak, net bir şekilde anlamak,  yeterli kelime hazinesine ulaşıp, dilin kurallarını doğru kullanarak konuşmak ve elbette ki yazmaktır. Dil bir bütündür ve yaşayan, sosyal bir varlıktır.  İletişimde dinlemek ve konuşmak en önemli unsurları oluştururken, dilin diğer unsurlarını yok saymak ise maalesef dildeki yetkinliğimizi olumsuz etkilemektedir. Bu nedenledir ki, British Side İletişimsel Eğitim Metodu ile sizin dinleme yetkinliğinizi geliştirirken, ders içerisinde dili kullanmanızı sağlayarak yeni kelimelerle tanışmanızı, yeni öğrendiğiniz kelimeleri  kullandığınız dile entegre etmenizi, dilin yapı taşlarını doğru dizerek etkin bir anlatım diline kavuşmanızı hedefler. British Side’da farklı program seçeneklerinden bir ya da bir kaçı tam sizin için.

KURUMSAL EĞİTİM MODELLERİ

Şirketlere Özel Kapalı Grup Eğitimleri

Eğitim İçeriği

Şirketlere Özel Kapalı Grup Eğitimleri, aynı ya da benzer dil bilgisine, eğitim beklenti ve ihtiyaçlarına sahip çalışanlarınız  için tercih edebileceğiniz bir programımızdır. Şirket içi eğitimlerde en çok tercih edilen British Side hizmetlerinden biri olan kapalı grup eğitimlerimiz, gerek kurumsal gerek ise kurum içerisinde çalışan ve bu eğitimlere katılacak olan kişilerin ihtiyaçlarına çözüm bulmayı ve katılımcıların dil ile ilgili hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu eğitimlerde öncelikle çalışanlarınızın dil bilgi seviyeleri yazılı ve sözlü olarak tespit edilir  ve eğitim hedefleri belirlenir. Eğitim hedefleri  ve elbette yönetimin  de beklentileri çerçevesinde aynı  seviyede ve benzer beklentide olan şirketiniz çalışanları gruplandırılarak, seviyelerine uygun olarak ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan eğitim programlarımızdan birine yönendirilirler.

Eğitim Süreci

Şirketinizde organize edilen kapalı grup eğitimlerinde düzenli olarak sizlere,  çalışanlarınızın devam ve gelişimleri ile ilgili raporlamalar yapılır. Arzu eden şirketlerimizin bu raporlamaları online olarak takip etmeleri sağlanır. British Side, eğitim süreçlerinde takip ve geri bildirimin çok önemli bir unsur olduğunun bilincinde olarak sizleri ve uygun gördüğünüz taktirde çalışanlarınızı düzenli bilgilendirerek onların dil eğitiminde harcadıkları bu önemli zamanı daha etkin hale getirmeye  çalışır ve eğitimlerin kullanılabilir olması  için gerek akademik gerek ise yönetim kadromuz ile mümkün olan tüm desteği sizlere sağlarız.

Ücretlendirme

Şirketlere özel kapalı grup eğitimlerinde  kişi başı değil yapılan ders saati üzerinden bir ücretlendirme yapılır ve ay içerisinde yapılan ders sayısı kadar ücret kurumunuza yansıtılır.

British Side'da Açık Grup Eğitimleri 

Neden Açık Grup Eğitimleri?

Günümüzde Kurumsal Eğitimlerde en çok tercih edilen eğitim programlarından biri de açık grup eğitimleridir.  Şirket içinde benzer seviye ve ihtiyaçta yeterli sayıda çalışanın bulunmaması, şirket merkezinde eğitim için uygun sınıf/oda sıkıntısı olması, firmanın çalışan için mesai saatleri dışında ve şirketten uzak bir alanda eğitim planlaması yapmak istemesi ve katılımcıların farklı sektörlerden farklı profesyonellikteki yetişkinler ile sosyalleşerek dil eğitimi almayı hedeflemesi gibi nedenlerden ötürü günümüzde birçok şirket çalışanlarını British Side merkezlerindeki açık grup eğitimlerine yönlendirmektedir.

British Side’da akademik dönem kavramı vardır. Tüm kursların başlangıç ve bitiş tarihleri British Side’ın akademik takviminde belirlenmiştir ve yeterli talep olması durumunda tüm seviyelerde belirtilen dönem tarihlerinde sınıflar başlamaktadır.  British Side’da açık grup eğitimlerine katılmak isteyen çalışanlarınızın kayıt ve sınav tarihlerini takip etmesi ve seviye belirleme sınavına katılarak kendi tercih ettiği gün ve saatlerdeki uygun sınıflara kaydını ve katılımını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Eğitim Süreci

Açık gruplarımıza kurumsal olarak kayıt olan öğrencilerimiz için ilgili kurumların IK departmanlarına dönem sonlarında öğrencimizin devam ve gelişim durumu ile ilgili bir değerlendirme raporu yollanmaktadır.

Ücretlendirme

Kurslarda dönem ücretlendirmesi yapılmaktadır. Şirket katılımcıları katıldıkları program için ücretlendirilmektedir. Kurumsal anlaşmalı şirketlerimiz için dönem içerisinde kursa kayıt olan öğrenci sayısına paralel olarak Kurumsal İndirim Oranlarımız mevcuttur. Dönem tarihleri ve detaylar  için Kurumsal Kurslar Departmanı ile görüşebilirsiniz.

Özel Ders (1-2-1)

Eğitim İçeriği

Özel dersler (1-2-1) eğitmen ile katılımcı arasında birebir gerçekleşen derslerdir. Özel dersler, genellikle özel ihtiyaçları olan, spesifik alanlarda yetkinliklerini geliştirmek isteyen, zaman kısıtı olan, esnek bir programa ihtiyacı olan ve bire bir ilgilenilmek isteyen kişiler için organize edilmiş bir program türüdür.

Orta ve üst düzey yöneticiler tarafından ağırlıkla tercih edilen özel ders programlarımızda öncelikle ders alacak kişi ile akademik direktörümüz  bir araya gelerek katılımcının İngilizce bilgi seviyesi, ihtiyaçları ve beklentileri netleştirilir. ÖZel derslerimizi yürüten tüm eğitmenlerimiz konusunda uzman ve anadili ingilizce olan eğitmenlerdir.

Neden Birebir Dersler?

Özel ders programlarımızda kişiye özel bir eğitim programı hazırlanmakta, özel ders alacak katılımcının beklenti ve ihtiyaçları bu programa şekil vermektedir. Özel derslerin katılımcılar için bir önemli avantajı ise  ders alacak kişinin programı çerçevesinde oluşturulabilmesi olmaktadır.

Kurumlar için verdiğimiz özel dersler hakkında detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için Kurumsal Kurslar Departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İşe Alım ve Performans Değerlendirme Sınav Hizmetleri

Aşağıda Türkiye'nin birçok kurumuna yukarıda belirttiğimiz süreçlerde sağladığımız sınav çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

British Side Genel İngilizce Sınavı

Bu sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmakta olup, katılımcının Genel İngilizce seviyesini ölçmeyi hedeflemektedir. Sınav sonucunda yönlendirmiş olduğunuz adayın İngilizce bilgisi Beginner-Upper Advanced seviyeleri arasında değerlendirilir ve size adayın yazılı sınav sonucu hakkında gerekli bilgiler verilirken aynı zamanda adayın sözlü dil hakimiyeti hakkında da akademik direktörümüz tarafından raporlama yapılır. Sınav British Side’ın Beşiktaş ve Suadiye şubelerinde randevulu olarak gerçekleştirilmektedir.

BULATS Sınavı-Business Language Testing Service (Cambridge English Language Assessment)

BULATS, işe alım, performans değerlendirme, terfi gibi süreçlerde uluslar arası bir değerlendirme standartı isteyen, adaylarının Genel ve İş İngilizcesi bilgilerini belgelemeyi arzu eden ve online sınav alternatifleri ile ilgilenen şirketlerin yoğun olarak tercih ettiği bir sınavdır.BULATS sınavı, Cambridge Üniversitesi gibi dünya çapında bir organizasyonun verdiği güven ile Cambridge English Language Assesment tarafından hazırlanmakta ve profesyonel bir hizmet anlayışı ile adaylara uygulanmaktadır.BULATS sınavının Türkiye’de yetkili temsilcilerinden olan British Side,İstanbul’da birçok şirkete anlaşmalı olarak sınav hizmeti sunmaktadır. Sınav ihtiyaca yönelik olarak Okuma&Dinleme (Okuma&Anlama& Gramer&Kelime bilgisi ölçümlenir), Konuşma ve Yazma olarak üç bölümden oluşmaktadır. Sınav ile ilgili daha detaylı bilgiye www.bulats.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Şirketinize Özel Sınav Yazma Hizmeti

Şirkete Özel Sınav Yazma Hizmeti, yoğun işe alım süreci içerisinde olan, adaylarını sınav için farklı bir lokasyona yönlendirme imkanı bulamayan, yıl içerisinde çok sayıda iş görüşmesi yapan ve bu süreçte kullanabilecekleri bir İngilizce sınavına ihtiyaç duyan şirketlerin tercih ettiği bir hizmetimizdir. Hazırlanan yazılı sınava ek olarak sözlü mülakat konusunda da British Side eğitmenleri ile şirketlere destek sağlanmaktadır.

Kurumsal referanslarımız için  corporate@britishside.com a mail atabilir ya da  0212 327 27 01 nolu telefondan Kurumsal Kurslar Departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.