KURS SEVİYELERİ
Beginner
Elementary
Pre -Intermediate
Intermediate
Upper- Intermeidate
Lower-Advanced
Advanced
Upper-Advanced
KURS KİTABI
ÖĞRENCİ YORUMLARI
Yurt dışında master yapmak için ingilizcemi geliştirmem ve IELTS sınavından 6.5 almam...
Burhan Yasin Kıyakoğlu
Aslında süper lise mezunu olarak ingilizce alt yapım yeterli idi, fakat iş hayatında ...
Yonca Yiğit
Sosyal yaşamımda,bulunduğum çevre içinde ve ilgilendiğim işle de bağlantılı olarak, İ...
Seda Şer
Sevgili Britishside ailesi, Kızıma sordum. yaz okulunu tek kelime ile tarif et. Bana ...
Azra Kumcuoğlu

Genel İngilizce

Kurs İçeriği

Genel İngilizce kurslarımız sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü İngilizce pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Tamamı yabancı olan eğitmenlerimizle yapacağınız dersler İngilizce konuşmada ki güveninizi yerine getirecek ve İngilizceyi anadili olan eğitmenlerden öğrenmenin farkını yaşatacaktır.Genel İngilizce kurslarımız reading, writing ,speaking, listening ve grammar alanlarında İngilizcenizi geliştirmeyi hedefler.

İngilizce Dil Eğitimine Yaklaşımınız

• Uluslararası geçerliliği olan İngilizce Öğretmenliği diplomalarına sahip olan öğretmenlerimizin tamamının ana dili İngilizce’dir. Birleşik Krallık’ın çağdaş ve değişik kültürlerden oluşan toplum yapısını yansıtırlar. Samimi, sıcakkanlı ve her zaman yardıma hazırdırlar. Tüm öğretmenlerin eğitime yönelik yeni yaklaşımlardan haberdar olabilmeleri amacıyla öğretmen destek sistemi oluşturduk.
• Dil eğlenerek öğrenilmeli! İnsanların kendilerini rahat, ilgili ve sınıfın bir parçası gibi hissettikleri zaman daha hızlı öğrenebileceklerine inanıyoruz.
• Sizleri sınıf arkadaşınızı tanımaya, takım çalışmaları yapmaya ve zaman zaman sınıf içinde yerlerinizi değiştirerek çeşitli faaliyetlerde bulunmaya teşvik ediyoruz.
• Grup çalışmalarının İngilizce’nizi, özellikle de konuşma pratiğinizi önemli ölçüde arttıracağını, öğrenciler arasında bilgi aktarımını arttıracağını düşünüyoruz.
• Öğrendiklerinizi sınıf dışında da kullanabilmeniz için sizlere verdiğimiz bilgilerin güncel olmasına özen gösteriyoruz.
• Hata yapmak öğrenim sürecinin doğal bir parçasıdır. En çabuk öğrenenler hatasız konuşmaya çalışanlar değil, başarılı iletişim kurabilenlerdir.
• Eğitim sistemimiz bir sonraki kura geçerken gelişiminizi değerlendirebilmemizi sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.
• Derslerde özenle seçilmiş kitaplar ve özel olarak hazırlanmış kurs araçlarından yararlanılır.
• Eğitiminiz esnasında daha fazla sorumluluk almanız ve İngilizce’nizi sınıf dışında da kullanabilmeniz için sizi destekleriz.
• Öğretmenlerimiz multimedia imkanları da dahil olmak üzere en güncel eğitim araçlarından yararlanırlar.

British Side’ın Sınav ve Değerlendirme Sistemi

Her kurun sonunda bir sonraki kura devam etmeye hazır olup olmadığınızdan emin olmalıyız. Dil öğrenim hızı, çalışmaya ayrılan zaman, motivasyon ve yeteneğe bağlı olarak kişiden kişiye göre değişir. Hazır olmadan bir üst kura geçmeniz, uzun vadede ilerleme hızınızı azaltacaktır. Bu da, 9 haftalık performansınız, devam durumunuz sınav ve ödevlerinizin tarafsız bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine işaret eder.

► Yazılı ve sözlü seviye tespit için randevu alınması gerekmektedir.
► Dersler anadili İngilizce olan yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.
► Kayıtlı öğrencilerimize özel ücretsiz aktivite ve çalışma saatlerimiz vardır.